Satelitný magazín

Upscalling do 4K rozlíšenia

To, že HDTV satelitné prijímače nám ponúkajú aký-taký upscaling SD programov do Full HD (1080p) sme si zvykli, na jeho kvalitu už tak nie. Ale ako sa vraví, lepšie ako drôtom do oka...

Zariadení schopných prevádzať obraz zo štandardnej kvality obrazu SD do vysokého rozlíšenia HD je na trhu niekoľko, či už ide o samostatné upscalingové zariadenia, alebo zabudované v rôznych iných prístrojoch, ako som spomenul napr. satelitných prijímačoch, alebo DVD prehrávačoch, receiveroch domáceho kina a iných. Kvalita je samotného upscalingu je rôzna, samozrejme závisí od typu zaradenia a to je priamo úmerné aj svojej cene.

čítať celý článok

 

Vyberáme satelitný prijímač II.

Ako vybrať satelitný prijímač 

V predošlej časti sme si povedali o kritériách výberu satelitného prijímača podľa toho, či bude určený na príjem programov v štandardnej kvalite SD, alebo pre príjem HDTV staníc, či sa bude pomocou neho prijímať voľný, alebo kódovaný satelitný televízny signál, a či chceme využívať komfortné funkcie PVR a nahrávania programov v prijímači.

Rozhodovanie podľa týchto kritérií samozrejme obmedzuje aj cena, ktorú sme ochotní do prijímača investovať. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že satelitné prijímače, ktoré nepodporujú príjem HDTV sú najlacnejšie, takisto aj ich prevádzka je ekonomicky...
čítať celý článok, ktorý Vám poradí aký satelitný prijímač vybrať 
 

Vyberáme satelitný prijímač

Ako vybrať satelitný prijímač

V čase digitalizácie televízneho vysielania na Slovensku, znova prepukol ošiaľ známy z pred pár rokov – príjem satelitnej televízie. Občania SR tak majú v rámci digitalizácie svojho televízneho príjmu možnosť okrem štandardného príjmu pozemného digitálneho vysielania DVB-T, možnosť prijímať aj satelitnú digitálnu televíziu. Niet však pochýb o tom, že príjem satelitnej televízie poskytuje väčšiu ponuku televíznych kanálov ako ponuka DVB-T, čo býva veľký argument pri vyberaní si formy príjmu digitálneho TV vysielania.

Ak uvažujete nad satelitným kompletom, ktorý sa skladá z niekoľkých komponentov satelitného kompletu, treba si uvedomiť, že jeho jadrom je práve satelitný prijímač. Jeho výberom je potrebné prispôsobiť aj výber ostatných komponentov.

 

čítať celý článok ktorý Vám pomôže pri výbere satelitného prijímača

 

Dotované skylink sety

Skylink zvýhodňuje kúpu satelitného setu. 

Koncom tohto roku sa na našom a českom trhu v spolupráci so satelitným operátorom Skylink začali objavovať satelitné sety a satelitné komplety, ktoré sú označené ako dotované. Čo to je teda ten dotovaný Skylink set?

Skylink, najväčší satelitný operátor v SR a ČR, v spolupráci s veľkoobchodnými dodávateľmi satelitnej techniky uviedol na trh zlacnené, za veľmi výhodnú cenu predávané sety dvoch výrobkov – satelitný prijímač Skylink READY a kartu Skylink HD Irdeto. Cieľom akcie je...

čítať celý článok o dotovaných satelitoch

 

Príjem TV signálu z dvoch družíc

Predovšetkým si treba ujasniť z ktorých družíc plánujeme signál prijímať. Ak sú družice „blízko“ seba, napr. Skylink umožňuje príjem bezplatných a platených TV staníc z družice Astra 23,5° E a z družice Astra 19,2° E príjem ďalších desiatok bezplatných televíznych staníc, je možné použiť tzv. LNB konvertor monoblock. Vo väčšine ostatných prípadov je nutné...

Čítať celý článok o možnostiach príjmu vysielania z dvoch družíc

 

Čo potrebujeme na satelitný príjem

Pri rozhodovaní, aký satelitný komplet si zaobstarať je veľmi dôležité ujasniť si aké programy chcete prijímať. Podľa toho je potrebné vybrať satelitný prijímač a následne všetky ostatné komponenty. V tomto článku si povieme ktoré komponenty ku celistvému satelitnému kompletu vlastne potrebujeme.

 

Čítať celý článok o tom čo všetko potrebujeme na satelitný príjem

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Podpora pre Vás

ONLINE PODPORA:

Máte otázku? Pýtajte sa!


SKYPE:

My status

MAIL:

info@ellano.sk

MOBIL:

0908072878

0911072878

E-SHOP: 

www.satelity.ellano.sk 

Facebook Ellano.sk
Facebook Satelitná technika
Twitter
Návštevnosť